2018.03.01

Komunikat nr 1/2018

Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej

Komisja młodzieżowa informuje, że zostały zakończone prace związane z organizacją Półfinału 56. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego pt. „Turystyka przemysłowa Górnego Śląska”. Organizatorem tegorocznego półfinału jest Komisja ds. Filatelistyki Młodzieżowej i Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego.

Półfinał odbędzie się 11 maja 2018 r. - godz. 12:00 podczas Spotkania Młodych Filatelistów Pomorza Zachodniego w Zalesiu.

Konkurs będzie się składał z trzech części: część I - testy z wiedzy filatelistycznej i tematycznej część II - praca z katalogiem część III - projekt znaczka pocztowego - temat: 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Każdy test składa się z 15 pytań. Za prawidłową odpowiedź uczestnik otrzyma 3 punkty. Łącznie w obu testach można będzie zdobyć 90 punktów. Za pracę z katalogiem można otrzymać łącznie 10 punktów. Projekt znaczka pocztowego nie będzie oceniany, jednak brak projektu eliminuje z uczestnictwa w półfinale.

Suma punktów za oba testy i pracę z wyniesie - 100 punktów

W półfinale mogą uczestniczyć zwycięzcy eliminacji ćwierćfinałowych z poszczególnych grup wiekowych. Ćwierćfinały należy przeprowadzić w MKF do dnia 31.03.2018r.

Komisja ds. Filatelistyki Młodzieżowej ustaliła minimum punktów, jakie trzeba uzyskać, aby nabyć prawo startu w finale 56. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego „Turystyka przemysłowa Górnego Śląska”.

60 punktów - Szkoła Podstawowa 70 punktów - Szkoła Gimnazjalna 80 punktów - Szkoła ponadgimnazjalna

Przypominamy, że materiały i informacje dotyczące finału 56 Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego "Turystyka przemysłowa Górnego Śląska" można znaleźć na stronie internetowej ZG PZF w zakładce Młodzież lub w zakładce Komisje i kolegia - Główna Komisja ds. Filatelistyki Młodzieżowej

W razie pytań dotyczących półfinału prosimy kontaktować się: e-mailgosiakajt@op.pl lub tel.669 932 331

Komisja ds. Filatelistyki Młodzieżowej Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego PZF w Szczecinie


Powrót na górę strony