2016.03.03

Kolegium Wspierające Komisję ds. Filatelistyki Młodzieżowej

Z inicjatywy obecnego Prezesa Zarządu Okręgu Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Filatelistów w Szczecinie Henryka Jakowca w dniu 4 lutego 2016 roku w siedzibie Zarządu Okręgu spotkała się grupa szczecińskich filatelistów, która przedyskutowała i poparła pomysł powołania Kolegium Wspierającego Komisję ds. Filatelistyki Młodzieżowej.

Na swoim pierwszym spotkaniu roboczym omówiono zakres czynności jakie należy podjąć aby zrealizować ten pomysł i w jaki sposób można wspierać działalność Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej.

Wielu naszych kolegów posiada przeogromną wiedzę nabytą przez długie lata poświęcone pasji jaką jest Filatelistyka. Wśród nas są czynni lub byli wystawcy, których eksponaty były lub w niedługim czasie będą prezentowane w różnych klasach wystawienniczych na różnego rodzaju wystawach tak krajowych jak i zagranicznych.

Posiadamy w swoich zbiorach sporo materiału tzw. walorów filatelistycznych, które z różnych względów przestały być nam przydatne. Taki materiał nazywany przez nas dubletami często zajmuje nam tylko miejsce w klaserach, na półkach lub w szufladach. Czas nie stoi w miejscu i już niedługo nadejdzie wiosna. Wyprzedźmy ją i już teraz zacznijmy robić wiosenne wietrzenie naszych dubletów. Niekoniecznie wszystkimi ale choćby małą cząstką zasilmy zasoby Komisji ds. Filatelistyki Młodzieżowej a ona po rozmowach z opiekunami kół młodzieżowych przekaże im te walory. Walory na które czeka nasza młodzież filatelistyczna. Takie wsparcie pomoże niejednemu młodemu filateliście zrealizować swoje marzenie i zbudować swój pierwszy eksponat wystawowy. Pomóżmy im ten zamiar zrealizować.

Jeżeli chcesz nas wspomóc swoją wiedzą lub pomysłami realizacji nowych zadań wstąp w nasze szeregi lecz pamiętaj działamy na zasadzie wolontariatu.

Rozpoczynamy naszą działalność. Po skonstruowaniu i zatwierdzeniu regulaminu przestajemy być grupą dyskusyjną i w to miejsce powołujemy Kolegium Wspierające Komisję ds. Filatelistyki Młodzieżowej. Naszą inicjatywę zgłaszamy Zarządowi Okręgu aby na swoim posiedzeniu stosowną uchwałą uprawomocnił naszą działalność w strukturach naszego związku jakim jest Polski Związek Filatelistów.

Grupa założycielska: 1. Henryk Jakowiec 2. Zbigniew Jóźwikowski 3. Zbigniew Kamizelich 4. Marek Krawczyk 5. Mariusz Łukasik 6. Andrzej Orłowski 7. Wiesław Pawlicki


Powrót na górę strony